Денес на социјалните мрежи се споделува видео кое е снимено во Прилеп. На видеото може да се забележи масовна тепачка меѓу млади луѓе.

„Вчера масовна тепачка и во Прилеп, полиција нема“, стои во описот на видеото.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.