Келнерка сметала дека Мартина Коради не е соодветно облечена за да руча во ресторан покрај плажа во Австралија, каде постои дрес код – смарт кежуал. Туристката своето искуство го сподели на „Фејсбук“ и вели дека иако е усрамена и навредена, сака да го чуе мислењето на јавноста – дали навистина е несоодветно облечена за ручек покрај плажа:

Менаџментот на ресторанот за медиумите рекол дека келнерката погрешно проценила, па за извинување ги поканели Мартина и нејзиното момче на бесплатен ручек.

Што мислите вие?

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.