Марко го започна третото препливување од лето 2022. Радожда – Трпејца во должина од 20 километри. 👊💪
Време на старт 09:40:26

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.