Вчера на скопскиот аеродром пејачката Росана Сариќ- Тодоровска ја пречека сестрата близначка Маријана Новачевска која долги години живее во Австралија.

Маријана на нејзиниот Фејсбук профил објави фотографија од скопскиот аеродром, во прегратка со најблиските.

Последен пат, Маријана во Скопје беше на свадбата на нејзината внука Ивана, ќерката на Росана и на актерот Ѓорѓи Тодоровски- Трупче.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.