Марија Шерифовиќ приреди изненадување за своите многубројни фанови.

Имено, познатата пејачка одлучи заедно со своите соработници да ја изведе познатата песна „Volim osmeh tvoj“ на Антонија Шола и Тоше Проески.

Сакани мои, знаете дека во моментов концерти нема… Не знам како да ви објаснам колку ми недостасуваат и колку едвај чекам лудилово во кое се наоѓаме да пројде. Се надевам дека ќе ви се допадне ова наше мало дело. Уживајте! – напиша Марија.

А фановите и тоа како можеа да уживаат. Марија маестрално ја одработи својата задача, а фановите ја преплавија со позитивни коментари.

„Колку прекрасно отпеано… Браво Марија. Буквално си најдобриот глас на Балканот“, се само некои од коментарите.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.