Иако стареењето е природен и убав процес, нема ништо лошо во намалувањето на видливоста на брчките на лицето.

Маската што ќе ви ја претставиме една од многуте делотворни маски што можете за многу малку пари да ги проготвите самите.

Маската со јогурт и куркума се користи еднаш неделно.

Потребни состојки се прстофат куркума и една лажица јогурт. Измешајте ги и нанесете ја смесата на лицето.

Оставете да се исуши 10 минути и исплакнете со ладна вода.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.