Пејачот Јоце Панов стана татко. Тој и неговат сопруга Марина вчера првпат станаа родители, тие добија син.

Среќните вести на социјалните мрежи ги сподели пејачот кој откри дека неговиот наследник ќе се вика Лука.

Инаку, Јоце Панов со својата сегашна сопруга беше во врска 10 години, а лани во август стапија во брак.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.