Најпознатата македонска лото девојка и водителка, Марјана Станојковска, важи за девојка со добро изграден стил. Овојпат, на големо изнeнадување на нејзините фанови, Марјана ја скрати препознатливата долга коса, и сега има кратка боб фризура.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.