Авион од Саудиска Арабија по полетувањето морал да се врати на аеродромот. Причина за тоа е „изгубена“ мајка која си го заборавила бебето. Мајката побарала од пилотот веднаш да се врати назад, бидејќи таа си го заборавила бебето во чекалната на аеродромот.

На луѓето кои работеле во кулата на летање не им се верувало што слушаат, па побарале пилотот да го повтори она што го рекол.

Слушнете ја аудио снимката.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.