Во речникот на премиерот и лидер на СДСМ, Зоран Заев има збор кој за останатите е непознат. Во вечерашното интервју Заев посочи:

-Не сте МАГИОСНИЧАР, рече Заев, мислејќи на магионичар.

И веројатно немаше да му се земе за „зло“ од шегобијците доколку му беше првпат. Човек греши, нели…

Но се чини кај Заев не се работи за лапсуз. Единствено во неговиот речник нема „магионичар“, туку само „магиосничар“… мај 2019 година…

– Не може да се очекува некој да биде МАГИОСНИЧАР – рече Заев пред повеќе од две години.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.