Музичката ѕвезда Лени Кравиц на социјалните мрежи се збогуваше со легендата на кошарката Коби Брајант кој вечерва го загуби животот во хеликоптерска несреќа. Кравиц постираше фотографија од Коби и неговата ќерка и напиша:

Немам зборови. Само љубов

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.