Снегот никако да престане да паѓа, за „Македонија пат“ конечно да излезе на терен и да ги расчисти патиштата. Директорот јасно кажа дека никаде во светот не се чистело снег додека пѓа, така што и тој ќе чека прво да престане на вее. Зимска идила ширум автопатите низ земјава. Таков случај е и со автопатот Тетово-Гостивар, каде автомобилите лазат. Граѓаните велат пеш побрзо ќе стигнат, отколку со автомобил.

 

Автопат под снег

Автопат Тетово-Гостивар, зимска идила

Gepostet von Republika Nedelnik am Donnerstag, 10. Januar 2019

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.