Обилните дождови во Куманово поплавија неколку улици во градот, а еден кумановец тоа го искористи за шега.

Тој со својата јадица излезе на булеварот „Октомвриска револуција“ и ловеше риби, јавува „Кумановскимуабети“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.