Кралицата Елизабета денеска слави роденден и полни 93. години.

Таа е најстар британски монарх со најголем стаж, а на роденденот на кралицата дошле сите членови на кралското семејство, освен снаата Меган.

Со тоа се вжештиле гласините кај британските медиуми и таблоиди дека таа се породила во тајност.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.