Ковчегот со посмртните останки Ирецот Шеј Бредли веќе беше спуштен во земја, насобраните роднини и пријатели со наведнати глави му испраќаа последен поздрав. Кога одеднаш се слушна тропање на дрво и гласот на починатиот.

Ало, каде сум? Има ли некој? Пуштете ме одовде!

Но, наместо да се уплашат или изненадат, присутните почнаа да се смеат. Шеј Бредли важел за доста забавен човек, па решил за последен пат да ги насмее своите сакани.

Пред смртта тој снимил аудиоснимка од себе, која подоцна некој од присутните ја пушта за време на погребот.

Снимката на „Твитер“ ја сподели пријател на починатиот:

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.