После болјерот и кадата нуркачите од „Акватек“ го комплетираат цел тоалет. На дното на Охридското езеро пронајдоа и казанче од купатило.

На неколку метри од брегот помеѓу плажата Сараишче и Мостот на Желбите на длабочина од 2 метри лоцирано е казанче од тоалетна опрема. Фотографиите ги објавуваме со цел да се подигне еко свеста кај грѓаните, вели Никола Паскали од Нуркачки Центар Акватек.

извор: Охриднет.мк

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.