Еден од двајцата коментатори од Арена во кои се вљуби македонската публика, поради фактот што жeстоко го бодреа РК Вардар во Лигата на шампиони повторно се врати во Македонија.

Тој го посети македонскиот бисер Охрид, а на својот Фејсбук сподели фотографија од Свети Наум и откри мала тајна. Токму тука на Свети Наум, Стевановиќ ја побарал за жена својата сегашна сопруга.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.