Катарина Китаровиќ, единственото дете на претседателката на Хрватска, заминала вчера за САД, каде ќе студира на престижниот и прескапиот Харвард.

Колинда на Фејсбук ја сподели веста, кажувајќи колку многу ја сака.

Инаку, ова е ценовникот за 2019/20 година на Харвард.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.