Светските медиуми неколку недели наназад пишуваат дека Меган Маркл не е бремена, и дека нејзината бременост е голема заблуда во договор со кралското семејство.

Некои од нив тврдат дека е во прашање бременост со сурогат-мајка, а вистината се чува во најголема тајност. Нејзиното често појавување во јавноста им помогна на стручњаците да донесат неколку заклучоци околу нејзината „лажна“ бременост.

Причините за сомнеж се следниве:

Меган Маркл пречесто го држи стомакот, односно вештачкиот стомак, кој се плаши да не ѝ испадне.

На социјалните мрежи се појавија фотографии на Меган како клечи, што е невообичаено за трудници.

Нејзиониот стомак не е секогаш во иста положба.

Големиот паничен страв од зголемување на тежината на Маркл, кој повеќе пати го истакнала.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.