Тапанџиите се обично во вториот ред меѓу музичарите, кои некако од позадина го држат ритамот… Ваков тапанџија не сте виделе до сега. Тапанарот е Ивица „Челик“ Андоновски, од „Челик бенд“. Со огромна љубов го прави чукањето на тапан, а со тоа секоја свадба ја прави посебна. Кога ќе се појави тој буквално ја крева атмосферата на свадбата до степен на лудило, а некогаш тоа го прави и со два тапани што е навистина посебно и епско.

Погледнете ги видеата кои се надеваме ќе ве расположат и вас!Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.