Книгата на внуката на претседателот на САД Доналд Трамп – Мери Трамп „Премногу никогаш не е доволно: Како моето семејство го создаде најопасниот човек на светот“ успеа да продаде 950.000 примероци до 14 јули – денот кога официјално беше пуштена во продавницата во четвртокот.

Издавачот забележува дека изданието вклучува пред нарачки, како и копии што се продаваат на денот на издавање во сите формати: печатење, дигитален и аудио.

Претходно, братот на претседателот и таткото на Мери Роберт се обидоа да го блокираат објавувањето на книгата, но судот во Њујорк  ги отфрли овие обиди.

Во меѓувреме, Мери Трамп во интервју рече дека ќе го советува неговиот чичко Доналд Трамп да си даде оставка.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.