И додека социјалните мрежи се уште се преплавени од полицајците кои ги навредуваа граѓаните и недолично се однесуваа, денеска се појави нова фотографија која им го стопли срцето на многумина.

Ако пред некој ден споделувавте фотографии од униформирани „дебили“, идиоти, и како ли уште не, кои главата ја користа само за стрижење, еве денес јас споделувам големци во униформи, еден наспроти друг, секој со својата битка. ❤🖤
Не генерализирајте, „дебилите“ и безрбетните се поединци, за да имаш општествена и хумана пред се свест, ти треба повеќе од униформа, стои во постот кој кружи со оваа фотографија на социјалните мрежи.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.