Со трчање и гласно викање, туристи се обидуваат да стигнат до лежалка на базен, лоциран во еден охридски хотел. Моментот бил снимен од страна на инстаграмџијата именуван како Роберто Навали, кој видеото го сподели јавно.

Инаку, базенот во охридскиот хотел наутро е затворен, а за да се фати лежалка, постителите ја прекокнувале и оградата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.