Поради пролонгирањето на почетокот на новата учебна година, се очекува туристичките места низ Македонија да бидат раздвижени и во септември.

Според „Акјуведер“, временските прилики ќе им одат во прилог на сите што ќе се одлучат годишниот одмор да го искористат на крајот на официјалното лето.

Ова се температурите предвидени за септември за Охрид:

Преспа:

 

Дојран:

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.