Велика Британија е на нозе по гласините и пишувањата на некои таблоиди, дека војвотката од Кембриџ Кејт Мидлтон е повторно бремена.

Според таблоидот „Глоуб“, Кејт е бремена во четврти пат и сега носи близнаци.

Наводно принцот Вилијам многу се загрижил бидејќи таа тешко ги поднесува бременостите, се соочува со често повраќање кое предизвикува дехидрација.

Кога дознаа дека е бремена, веднаш и кажале на кралицата. Откако на улстразвук се слушнале отчукувања на две срца Вилијам педбледе од страв. Кејт имаше поголем проблеми со бременоста отколку што тоа се откриваше во медиумите. Нејзиниот притисок е многу зголемен и станува опасен како се ближи породување. И беше наредено да лежи во кревет и да не се поместува за да го спаси својот и животот на децата, истакнал извор близок со кралското семејство.

Кејт и Вилијам ги имаат ќерката Шарлот (4), и синовите Џорџ (6) и Луис (1).

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.