Поради препораките за заштита од коронавирусот, во овој период војвотката Кетрин и принцот Вилијам дел од своите кралски обврски ги извршуваат од дома.

Кралскиот пар организираше виртуелно бинго за лица кои престојуваат во старечки дом, за да им го направи позабавно времето во изолација.


Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.