Француската актерка Катрин Денев (76) во тешка состојба ноќеска била пренесена во париска болница.

Последен пат во јавноста се појави во средината на октомври, кога присуствуваше на премиерата на филмот „Ирец“ во Париз, а претходно присуствуваше на ревијата Луј Витон.

Катрин Денев беше ексклузивната гостинка на 33. Интернационален фестивал на филмска камера „Браќа Манаки“ во Битола во 2012 година.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.