Венецуелската актерка, Кораима Торес која сега има 45 години, домашната публика ја запозна во 1997 година во серијата „Касандра“. Таа беше во главната улога на оваа популарна серија и ги освои срцата на публиката.

Актерката и понатаму може да се пофали со неверојатна убавина, но на најновата фотографија која ја објави на социјалните мрежи, ретко кој би ја препознал. Испотена, црвена и без грам шминка, Кораима објави селфи од теретана.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.