Пред редовните предвремени парламентарни избори, голем дел од познатите личности создадоа свои нови партии, се шегува Жаре во новата „Еден на Еден“. ДНК, Маленко, Калиопи, се само дел од личностите за кои екипата на забавното шоу „откри“ дека имаат нови партии:

Целата епизода „Еден на еден“ гледајте ја во недела од 18:30 часот на „Канал 5“.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.