Порталот „Марукуле“ објави фотографии кои им ги испратил читател на кои се гледаат мизерните услови на автобуската станица во Крушево.

Во вакви услови Крушево ќе ги пречекува туристите оваа зимска туристичка сезона која е на прагот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.