Велигден е најголемиот христијански празник кога се прославува воскресението на Исус Христос.

Православните верници уште од Велики Четврток се подготвуваат за дочекот на најголемиот христијански празник.

Лото Марјана како и сите домаќини на првото сонце на Велики Четврток ги вапцаше првите јајца.

Убавата манекенка и водителка се пофали на социјалните мрежи со своите велигденски јајца.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.