Длабоко во внатрешноста на Русија, во близина на границата со Казахстан, се наоѓа затворот „Црн делфин“ резервиран за наојпасните криминалци од источната хемисфесра.

Опкружен со шума со површина поголема и од Германија, во овој казнен дом се затворени 260 убијци, силувачи, педофили, терористи…

Тие се чуваат под посебен надзор и со строго утврдени протоколи и правила, а на вратата на секој затвореник се испишани сите монструозни детали од нивните дела, за чуварите никогаш да не почувствуваат емпатија кон нив.

Повеќе за пеколот на земјата во видеото тука.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.