Брендинг е главната тема на настанот Кафе со експертот на кој #SwissEP претприемачот Роланд Симон за сите заинтересирани ќе одржи предавање во Јавна Соба на 13-ти февруари, среда, започнувајќи од 18 часот.

Експертот на предавањето ќе ја објасни методологијата како да креирате посилни брендови за социјални и еколошки промени користејќи го Canvas Brand Thinking. Оваа рамка, развиена од Ана Меттенбург, автор на книгата “Brand the Change “, може да ви помогне да дефинирате кој сте, што правите и зошто е важно, кој е вашата публика и како можете да ги насочите за она што мислат и чувствуваат за вас преку интеракции на градење брендови. Ова се само дел од точките кои ќе се дискутираат за брендинг, затоа ве покануваме да бидете дел од ова предавање на нашиот експерт Симон, изјави Нина Николиќ од #SwissEp.

Роланд Симон е бренд експерт од Амстердам, Холандија, #SwissEP претприемач кој е во тесна соработка со разни организации и старт-ап екосистем во Македонија. EIR EUROPE е иницијатива на Швајцарската програма за претприемништво, финансирана од Владата на Швајцарија и имплементирана од Swisscontact во конзорциум со J.E.Austin.
Тој е дел од глобалната мрежа за маркетинг на обучувачи за промени и има за цел да ги искористи своите вештини за позитивни социјални и еколошки промени.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.