На социјалните мрежи, на фејсбук-групата „Ѕид на сообраќјаниот срам“ се појави фотографија на која едно возило, марка „Пунто“ се движи по булеварот „АСНОМ“ заедно со цревото од бензинска пумпа.

Фотографијата е комична, бидејќи прво нешто што ќе ви падне на памет е како може некој да полни бензин и да тргне со цревото од пумпата.

Но, денес, очигледно е можно…

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.