Деновиве вистински хит на интернет е еден Јутуб предзивик кој зарази милиони.Се состои во тоа што четворица натпреварувачи ги чуваат рацете врз куп пари  и тоа не било колку туку еден милион долари. Се работи за вистински пари кои малкумина имале можност да ги почустуваат на своја кожа.

Предизвикот е ниту еден да не ја помрдне раката од купчето. Сепак се работи за часови и денови и концетрацијата попушта.

Најиздржливиот  ја добива токму таа сума-еден милион долари. Погледнете

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.