По денешната објавена снимка од страна на италијанскиот весник, социјалните мрежи „вријат“ со реакции за содржината. Во еден дел од снимката се слуша и гласот на обвинителката Катица Јанева, која вели „Не се секирај, ќе биде се океј“, додека од другата страна на телефонот е Орце Камчев.

Токму оваа реченица беше повод за низа монтажи кои оддекнаа на социјалните мрежи, а меѓу која е и песната „Ќе биде се во ред“, која доби нов спот, овој пат во него главни актери се Катица Јанева, Боки 13 и Орце Камчев.

Katica Janeva ft Boki13 & Kamcev – Ne se sekiraj, se ke bide ok.mp4

Gepostet von Kristijan Landov am Freitag, 9. August 2019

Вториот микс со гласот на Катица Јанева, а каде како придружен вокал се појавува Боки 13 со реченицата „Те поздрави женава“ е објавен под името „ХИТ 2019“.

 

Се ќе биде ок

HIT 2019

Gepostet von Ремет МК am Freitag, 9. August 2019

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.