Со загадувањево до каде сме? Цел свет покажа намалување на загаденоста поради карантините и немањето фреквентност на сообраќај, кај нас за време на полициски час не само на апликацијава, туку доволно е да погледнеш од тераса какво загадување има овие две ноќи, кога полицискиот час е на сила!

Не казни, оставки и затворања за загадувачите да летаат на сите страни треба! Годишно над 3.000 луѓе ни умираат поради компликации од загаден воздух!

Министерство за животна средина и просторно планирање – како оди работава со инспекциите? Или заборавивте да им испечатите потврди на инспекторите дека можат да работат?- напиша Огнен Јанески на Фејсбук.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.