Јан Стефановски, синот на македонскиот најдобар гитарист Влатко Стефановски, прослави матура. Тој од неодамна дел од „Влатко Стефановски трио“, каде удира на тапани, а викеднов настапија на градскиот стадион како гости на концертот на Стинг.

 

View this post on Instagram

 

🎓

A post shared by Jan Stefanovski🥁 (@jan_stefanovski) on

 

View this post on Instagram

 

Среќна матура Јан Стефановски!

A post shared by Vlatko Stefanovski (@vlatko_stefanovski_official) on

Влатко објави на  „Инстаграм“ фотографија од матурантот, а на свечениот миг го прославија заедно со ќерката Ана, која, пак, е на докторски студии во Италија, на Универзитетот во Падова.

 

View this post on Instagram

 

Thank you #skopje #macedonia #avalonproduction #sting for the unforgetable night!

A post shared by Vlatko Stefanovski (@vlatko_stefanovski_official) on

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.