Во изминатите неколку дена на социјалните мрежи на големо се споделува апел за помош на малиот Јаков.

Нашиот Јаков на само свои 2 годинки мораше да помине низ 2 тешки операции за два пати да му биде отстранет тумор, при што мораше да го изгуби и едниот бубрег, информира неговото семејство.

Заради специфичната моментална здравствена состојба, малиот Јаков мора ИТНО да замине во странство за да го продолжи своето лекување. Првично беше објавена жиро сметката на која може да се уплаќаат средства

Стопанска Банка – 20000 148 174 0176 – Елена Јанакиев

IBAN – MK0720000 387 639 2077

SWIFT Cod – STOBMK2X

Сега на располагање се и телефонските линии на Телеком и А1

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.