Докторите во Србија секојдневно се појавуваат заедно со властите за да ја објаснат сериозноста со корона вирусот. Но,една посебно се издовојува со својата стручност и убавина.

Станува збор за Дарија Кисиќ, која е еден од најдобрите епидемиолози во земјата. Дарија има 45 години и верува дека ако Србите бидат дисциплинирани за две недели можат да ја победат короната.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.