Санела Кадриќ (36) од Лесковац починала на лице место од каснување на стршлен. Соседите велат дека трагедијата се случила додека Санела ги пружала алиштата на терасата од семејната куќа.

Стршленот најверојатно се сокрил во алиштата, и кога поминував низ улицата слушнав врисоци. Кога се вратив од продавница ми рекоа дека нашата Санела на је нема повеќе. Ужас, вакво нешто се нема случено – раскажува еден од соседите.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.