Читањето од дланка ги интригира луѓето уште од античко време, иако некои ја сметаат оваа практика чудна, па дури и глупава, други ја сфаќаат сериозно и студиозно ја проучуваат.

Читањето од дланки е еден вид древна уметност која датира од пред илјадници години. Потекнува од хинду астрологијата, а првиот доказ за оваа практика се наоѓа во древните кинески гатачки текстови „И Чинг“. Оваа практика се проширила низ Азија и Европа,  Аристотел дознал за тоа, а ова знаење му го пренел на Александар Македонски, кој го користел за да го процени карактерот на неговите воени офицери.

Тоа е многу опширна тема и има многу детали за дланката кои се изучуваат, а овој пат ќе се задржиме на линиите што ја формираат буквата М, која не ја има секој.

24sata

Погледнете ја вашата дланка и пронајдете ја буквата М, ако ја имате тогаш сте посебни, а ова се вашите доблести:

  • многу сте надарени
  • имате силна интуиција
  • вие сте искрени, а истото го очекувате и од другите
  • не ви пречат промените во вашиот живот
  • знаете да препознаете луѓе кои лажат
  • имате претриемнички дух
  • имате карактеристики кои ги имале многу пророци и водачи
  • среќата ве следи во животот

Оние со М на дланката се добри во новинарството, пишувањето или образованието. Покрај тоа, тие многу добро знаат како да заработат пари, да напредуваат во кариерата, многу се дисциплинирани и знаат како да се мотивираат.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.