Нуркачите од центарот „Акватек“ ја отстранија фрлената када која беше пронајдена во Охридското Езеро пред неколку дена.
И ветар да вее и бура да коси и бран да фати, зборот е збор… кадата е извадена – напишаа од нуркачкиот центар на нивната Фејсбук страница.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.