За време на посетата кај македонскиот претседател Стево Пендаровски, израелскиот амбасадор во Македонија, Дан Орјан, освен официјалните дипломатски разговори на разни државнички теми, правеше и фискултурни егзибиции „за атмосфера и атракција“.

Оваа фотографија, „стој на раце” со израелскиот амбасадор Дан Орјан, нека биде мотив и причина повеќе зашто вежбањето е многу важно, а најчесто и забавно, напиша претседателот Стево Пендаровски на социјалните мрежи под фотографијата снимена во неговиот кабинет.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.