Сакам да објавам дека порачав со Карго Експрес мобилен Ј5, а кога ја отворив кутијата, видов дека внатре има камен, напишал еден член на македонска Фејсбук група наменета за огласи на истата откако бил измамен.

Тој бара помош, односно телефон или адреса од човекот кој го измамил, кој му се претставил дека е од Пробиштип. На фотографијата може да се види дека во маска од постар мобилен телефон, бил ставен камен кој бил испратен до купувачот.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.