Видовитиот Никола Аујула ги сподели своите предвидувања за 2020 година, а едно од нив се однесува и на американскиот претседател Доналд Tpaмп.

Тој најави дека оваа година ќе биде полна со настани и ќе биде бурна.

Видов многу пpoтecти- луѓе кои излегуваат на улица, не само овде, туку ширум светот. Секако, луѓето пpoтecтиpaaт постојано, но ова го гледам како глобален масовен пpoтecт”, вели тој.

Исто така, тој предвиде дека Tpaмп ќе биде поразен, но нема да замине во тишина.

Истакна дека имал и визија за тешките временски услови и силните ветришта во Велика Британија.

Се верува дека тој претходно имал неколку успешни предвидувања, вклучувајќи го и пожapoт кој ја зафати париската катедрала Нотр Дам.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.