Во последнов време сведоци сме на стравични пожари ширум светов кои изгореа илјадници дрвја. Но, во Евија се случи чудо. Ова е сцена од дел од изгорената шума во Евија. Дрвјата околу храмот изгореле, но храмот останал недопрен.

Голем е Бог. Ете ни уште едно чудо, велат жителите.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.