Богдан Илиевски со Фејсбук статус се прости од Јана Арсовска, девојката која ја загуби битката со тешката болест.

“Сите сме материјал од кој сништата се направени.

Сиот наш живот е само сон.

До следен сон, најмила., напиша Илиевски на Фејсбук.

Погребот на Јана е во недела, 15.12, од 11 часот

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.