Ова убаво 10 годишно девојче има потреба од операција на овие прекрасни кафени очиња.
За да може да се направи операцијата во “Европска очна болница” во Скопје, потребни се 92000 денари. Семејството не е во можност да ги обезбеди и затоа им е потребна помош од луѓето со хумано срце.
Со љубов за
Јелена Добровиќ
Свртете го бројот
143434
од било кој оператор и донирате 100 денари.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.