И синот на Катица Јанева е на грчките плажи. Економски Лидер објави фотографија на кој асе гледа Лазар Јанев како ужива на грчките плажи. Претходно беше објавена фотографија од специјалната јавна обвинителка Катица Јанева.

Според Економски Лидер фотографиите ги доставиле граѓани кои се на летување во Неа Каликратиа. Додека се чека исходот од истрагата за „Рекет“, Катица Јанева ги полни батериите.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.